24 Rantasalmen Kansalliset Hiihdot 15.12

T U L O K S E T

© Rantasalmen Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M75; M70; N50; N70; M65
; M60; M55; M50; M45; N16; N18; N20; NYL; M16; M18; M35; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veera Auvinen            Rantasalmen Urheilijat       4.30,13      0.00,00
  2. Miina Lehtonen           Rantasalmen Urheilijat       5.08,37      0.38,24
  3. Heta Räisänen            Joroisten Urheilijat         5.22,28      0.52,15
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paulus Kinnunen          Pieksämäen Veikot            3.52,10      0.00,00
  2. Joni Pylkkänen           Savonlinnan Hiihtoseura      3.53,39      0.01,29
  3. Aleksi Ehrnrooth         Juvan Urheilijat             4.08,42      0.16,32
  4. Jouni Leikas             Pieksämäen Veikot            4.18,12      0.26,02
  5. Nuutti Suvinen           Leppävirran Viri             4.57,98      1.05,88
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      6.38,15      0.00,00
  2. Kristiina Rinta-Jaskari  Joutsenon Kullervo           6.47,31      0.09,16
  3. Milla Pylkkänen          Savonlinnan Hiihtoseura      7.03,81      0.25,66
  4. Lilli-Lotta Kaiponen     Savonlinnan Hiihtoseura      7.54,41      1.16,26
  5. Liina Suvinen            Leppävirran Viri             8.06,30      1.28,15
  6. Liinu Lappalainen        Rantasalmen Urheilijat       9.17,68      2.39,53
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oliver Viitanen          Kerimäen Urheilijat          6.04,00      0.00,00
  2. Akseli Kiljunen          Juvan Urheilijat             6.14,68      0.10,68
  3. Iivari Kiljunen          Juvan Urheilijat             6.17,05      0.13,05
  4. Aatu Kauhanen            Mikkelin Hiihtäjät           6.17,90      0.13,90
  5. Topi Turpeinen           Laukaan Urheilijat           6.58,96      0.54,96
  6. Iivo Räisänen            Joroisten Urheilijat         7.03,49      0.59,49

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isla Mähönen             Rantasalmen Urheilijat       5.26,80      0.00,00
  2. Siiri Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      5.28,35      0.01,55
  3. Netta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura           5.30,53      0.03,73
  4. Venja Pennanen           Puijon Hiihtoseura           5.45,49      0.18,69
  5. Kiira Karttunen          Imatran Urheilijat           6.07,09      0.40,29
  6. Sara Ehrnrooth           Juvan Urheilijat             6.12,13      0.45,33
  7. Netta Paloheimo          Kerimäen Urheilijat          6.17,20      0.50,40
  8. Sara Lehtonen            Rantasalmen Urheilijat       6.38,77      1.11,97
  9. Elina Leikas             Pieksämäen Veikot            6.46,43      1.19,63
 10. Victoria Noskova         Rantasalmen Urheilijat       7.31,48      2.04,68
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kasperi Rinta-Jaskari    Joutsenon Kullervo           5.30,76      0.00,00
  2. Nuutti Seppänen          Sulkavan Urheilijat 41       5.49,26      0.18,50
  3. Johannes Kääriö          Savonlinnan Hiihtoseura      5.50,36      0.19,60
  4. Taavi Sormunen           Mikkelin Hiihtäjät           5.56,15      0.25,39
  5. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske          5.58,23      0.27,47
  6. Sisu Suvinen             Leppävirran Viri             6.09,93      0.39,17
  7. Lauri Kauhanen           Rantasalmen Urheilijat       7.48,73      2.17,97

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella-Sofia Kaiponen      Savonlinnan Hiihtoseura      7.50,43      0.00,00
  2. Janna-Julia Tilaeus      Rantasalmen Urheilijat       7.56,97      0.06,54
  3. Matilda Salonen          Juvan Urheilijat             7.58,51      0.08,08
  4. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske          8.09,02      0.18,59
  5. Silja Himanen            Juvan Urheilijat             8.10,03      0.19,60
  6. Lotta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura           8.15,22      0.24,79
  7. Oosa Kantanen            Juvan Urheilijat             8.21,45      0.31,02
  8. Elsa Kairikko            Savonlinnan Hiihtoseura      8.25,15      0.34,72
  9. Venla Räikkönen          Imatran Urheilijat           8.38,48      0.48,05
 10. Aada Rauos               Kouvolan Hiihtoseura         8.55,37      1.04,94
 11. Isla Kinnunen            Pieksämäen Veikot            9.03,91      1.13,48
 12. Peppi Seppänen           Kerimäen Urheilijat          9.05,16      1.14,73
 13. Ella Repo                Simpeleen Urheilijat         9.44,58      1.54,15

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Turtiainen          Kerimäen Urheilijat          6.58,27      0.00,00
  2. Ossi Mutikainen          Savonlinnan Hiihtoseura      7.25,63      0.27,36
  3. Otto Konttinen           Leppävirran Viri             7.46,00      0.47,73
  4. Aimo Parviainen          Ristiinan Urheilijat         7.50,75      0.52,48
  5. Atte Räikkönen           Imatran Urheilijat           7.58,39      1.00,12
  6. Veikka Huuskonen         Rantasalmen Urheilijat       8.09,15      1.10,88
  7. Eelis Jaroma             Siilinjärven Hiihtoseura     8.11,33      1.13,06
  8. Lenni Paloheimo          Kerimäen Urheilijat          9.07,08      2.08,81
  9. Mikko Turpeinen          Laukaan Urheilijat           9.22,60      2.24,33
Sarjaluettelo

M75 Miehet 75 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jussi Palonen            Viitasaaren Viesti           9.31,80      0.00,00
  2. Yrjö Makkonen            Joensuun Kataja             10.25,21      0.53,41
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Pajunen            Rantasalmen Urheilijat       7.39,77      0.00,00
  2. Markku Myllylä           Anjalan Liitto               7.48,12      0.08,35
  3. Teuvo Juutilainen        Leppävirran Urheilijat       7.57,08      0.17,31
  4. Jouko Kärki              Leppävirran Urheilijat       8.04,69      0.24,92
  5. Pertti Kosunen           Rantasalmen Urheilijat       8.18,39      0.38,62
  6. Paavo Räisänen           Muuramen Urheilijat          8.18,58      0.38,81
  7. Keijo Kosonen            Parikkalan Urheilijat        8.32,74      0.52,97
  8. Ilmari Laitinen          Rantasalmen Urheilijat       9.16,48      1.36,71
Sarjaluettelo

N50 Naiset 50 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuula Rasimus            Ski Jyväskylä                8.13,08      0.00,00
  2. Jaana Mäkelä             Polvijärven Vauhti           9.56,80      1.43,72
Sarjaluettelo

N70 Naiset 70 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Liisa Kämäräinen         Rantasalmen Urheilijat       9.36,99      0.00,00
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Seppo Väisänen           Pieksämäen Veikot           15.28,80      0.00,00
  2. Aarne Vartiainen         Simpeleen Urheilijat        16.54,13      1.25,33

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juha Ovaska              Ruokolahden Raju            15.09,36      0.00,00
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Makkonen            Kontiolahden Urheilijat     13.54,70      0.00,00
  2. Pekka Manninen           Rantasalmen Urheilijat      14.26,48      0.31,78
  3. Arto Tilaeus             Rantasalmen Urheilijat      15.33,95      1.39,25
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Turunen             Juvan Urheilijat            14.07,58      0.00,00
  2. Janne Vilve              Rantasalmen Urheilijat      14.14,90      0.07,32
  3. Heikki Hämäläinen        Juvan Urheilijat            15.16,86      1.09,28
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jukka-Pekka Huuskonen    Rantasalmen Urheilijat      13.27,11      0.00,00
  2. Marko Pekurinen          Rantasalmen Urheilijat      13.37,10      0.09,99
  3. Markku Iivonen           Mikkelin Hiihtäjät          13.55,43      0.28,32
  4. Petri Pulkkinen          Leppävirran Urheilijat      13.59,29      0.32,18
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pinja Yläharju           Puumalan Hiihtäjät          15.16,34      0.00,00
  2. Lotta Kairikko           Savonlinnan Hiihtoseura     15.21,37      0.05,03
  3. Iina Savolainen          Siilinjärven Hiihtoseura    15.24,88      0.08,54
  4. Kiia Karttunen           Savonlinnan Hiihtoseura     15.31,67      0.15,33
  5. Aino Hämäläinen          Vehkalahden Veikot          15.59,07      0.42,73
  6. Iida-Emilia Kaiponen     Savonlinnan Hiihtoseura     16.06,48      0.50,14
  7. Elina Sainio             Lappeen Riento              16.20,08      1.03,74
  8. Venla Miettinen          Mikkelin Hiihtäjät          16.40,08      1.23,74
  9. Pauliina Kirvesniemi     Mikkelin Hiihtäjät          18.02,95      2.46,61
 10. Saana Kinnunen           Pieksämäen Veikot           18.21,82      3.05,48
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maija Tiainen            Kerimäen Urheilijat         14.19,27      0.00,00
  2. Vilma Pylkkänen          Savonlinnan Hiihtoseura     15.21,41      1.02,14
  3. Siiri Rasimus            Ski Jyväskylä               15.24,18      1.04,91
  4. Aino-Kaisa Taipale       Mäntyharjun Virkistys       15.51,40      1.32,13
  5. Veera Kiljunen           Puumalan Hiihtäjät          15.58,62      1.39,35
  6. Nanna Rauos              Kouvolan Hiihtoseura        16.23,10      2.03,83

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat          14.45,46      0.00,00
  2. Venla Rantala            Vehkalahden Veikot          14.53,00      0.07,54
  3. Jenna Niskanen           Nilsiän Nujakka             15.20,38      0.34,92
  4. Hanna-Sofia Karhula      Mikkelin Hiihtäjät          15.34,22      0.48,76
  5. Riina Niskanen           Nilsiän Nujakka             15.46,20      1.00,74
  6. Kerttu Seppänen          Sulkavan Urheilijat 41      15.48,09      1.02,63
  7. Sara Urpalainen          Vehkalahden Veikot          16.05,71      1.20,25
  8. Johanna Kiljunen         Puumalan Hiihtäjät          16.39,25      1.53,79
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Ikaalisten Urheilijat       13.25,68      0.00,00
  2. Merja Eronen             Joroisten Urheilijat        14.05,46      0.39,78
  3. Reetta Silvasti          Puijon Hiihtoseura          14.23,00      0.57,32
  4. Terttu Lappi             Siilinjärven Hiihtoseura    14.24,28      0.58,60
  5. Netta Tuhkanen           Rantasalmen Urheilijat      14.44,43      1.18,75
  6. Maija Massinen           Rantasalmen Urheilijat      16.28,65      3.02,97
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matti Mansikka           Liperin Hiihtoseura         13.08,38      0.00,00
  2. Jesse Kähärä             Mikkelin Hiihtäjät          13.30,31      0.21,93
  3. Eero Sinkko              Lappeen Riento              14.08,11      0.59,73
  4. Konsta Soikkeli          Kymin Koskenpojat           14.22,91      1.14,53
  5. Joni Nyberg              Liperin Hiihtoseura         14.34,38      1.26,00
  6. Jimi Klemettinen         Keravan Urheilijat          14.48,19      1.39,81
  7. Janne Kalle Nyberg       Liperin Hiihtoseura         15.17,08      2.08,70
  8. Jami Rinta-Jaskari       Joutsenon Kullervo          15.17,22      2.08,84
  9. Ville Huuskonen          Rantasalmen Urheilijat      15.20,38      2.12,00
 10. Junai Noskov             Rantasalmen Urheilijat      18.17,42      5.09,04

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 7.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eero Rantala             Vehkalahden Veikot          19.02,74      0.00,00
  2. Juho Repo                Simpeleen Urheilijat        19.03,74      0.01,00
  3. Arttu Turtiainen         Kerimäen Urheilijat         19.47,30      0.44,56
  4. Rasmus Räikkönen         Imatran Urheilijat          20.08,29      1.05,55
  5. Matias Sippo             Kangasniemen Kalske         20.36,20      1.33,46
  6. Valtteri Huuskonen       Rantasalmen Urheilijat      20.39,11      1.36,37
  7. Aapo Hotokka             Mikkelin Hiihtäjät          20.50,74      1.48,00
  8. Nico Hämäläinen          Maaningan Mahti             20.57,65      1.54,91
  9. Jarkko Tolvanen          Joroisten Urheilijat        22.26,75      3.24,01
 10. Antti Seppänen           Sulkavan Urheilijat 41      22.34,38      3.31,64
 11. Aaro Parviainen          Ristiinan Urheilijat        22.48,54      3.45,80
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hannu Henrik Lappi       Siilinjärven Hiihtoseura    25.53,46      0.00,00
  2. Jyri-Juhani Hyvärinen    Suonenjoen Vasama           27.20,61      1.27,15
  3. Jaime Huerta             Leppävirran Urheilijat      30.33,64      4.40,18
  4. Sergey Noskov            Rantasalmen Urheilijat      33.24,01      7.30,55
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli-Pekka Laitila       Vehkalahden Veikot          25.40,19      0.00,00
  2. Juuso Kuosma             Maaningan Mahti             30.16,15      4.35,96
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ville Happonen           Kiteen Urheilijat           26.08,50      0.00,00
  2. Aki Heinonen             Viialan Viri                27.33,39      1.24,89
  3. Juuso Tilaeus            Rantasalmen Urheilijat      29.05,29      2.56,79
  4. Lauri Niemi              Lappeen Riento              30.51,14      4.42,64
Sarjaluettelo